Master Class
Мистецтво народів світу

Полімерна глина - це досить новий матеріал, який постійно вдосконалюється та змінюється завдяки виробникам. Це наче невагомий пластилін, який швидко застигає при контакті з повітрям і зберігає форму, завдяки чому виліпити з глини можна тільки один раз. А тому перед роботою варто вирішити, що саме ви хочете створити.

Лялька-мотанка - це одна з найперших та найпростіших іграшок, які мали українські діти. Та використовували її не лише для забавок. Мотанка часто була сімейним оберегом та талісманом. Вона зроблена з тканини, без використання ниток та голки, а лише намотуванням багатьох шарів різного сукна.

Соломоплетіння - одне з найбільш древніх ремесел людства. Воно було відоме ще стародавнім народам задовго до появи гончарного та ткацького мистецтв. Опановуючи природу, люди навчились плести корені та гілки, волокна та стебла, смужки шкіри та пасма волосся. Першими плетеними речами були мотузки, посуд та одяг.

Дивовижно, що з такого простого матеріалу, як солома, можна виготовити справжні шедеври! Звісно, для красивого кінцевого результату потрібно провести декілька маніпуляцій зі стеблами трави: висушити їх, відсортувати, обрізати зайве. Але ми це зробимо за вас, а на майстер-класі ви отримаєте готовий матеріал для творчості.

Лозоплетіння - одне з найдавніших ремесел, яке дійшло до наших днів і практично не змінилось. Воно зародилось раніше, ніж ткацтво, адже прообразом тканини були сплетені з різних трав цинівки та перші предмети одягу. Сьогодні цей вид творчості став популярним завдяки відродженню традицій.

Писанкарство - це різновид великодніх яєць, відомий в багатьох країнах. Але саме у нас це заняття переросло у справжнє мистецтво. Найдавніша писанка (керамічна), знайдена в Україні, датується XI століттям. В наш час розпис писанок досі популярний, хоча значення орнаменту та його різновиди відоме небагатьом. На майстер-класі ви зможете дізнатись...

Петриківський розпис захоплює нас своїми яскравими та точними штрихами. Здається, що тільки обдаровані художники здатні так творити. Та ви теж так зможете під керівництвом наших майстрів! На майстер-класі ви дізнаєтесь всі тонкощі цього розпису та оформите обраний виріб у стилі, який входить до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Петриківський розпис від 2013 року входить до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Ми в Україні з дитинства знаємо, що це - відома техніка декорування побутових речей. Цікаво, що наші предки не обходились лише практичними речами, а й хотіли, щоб ці речі були красивими. На майстер-класі ви дізнаєтесь всі тонкощі цього розпису та створите власне панно у стилі, який відомий на весь світ.

Майстер-клас по техніці оригамі - це не лише дивовижне заняття, а ще й прекрасна можливість для батьків провести час разом з дітьми. В деяких країнах кролика вважають символом Пасхи, тому ми пропонуємо виготовити вухатих з кольорового паперу. На майстер-класі ви навчитесь робити три види кроликів. Оберіть, який сподобається вам найбільше!

Сіно - це давній український матеріал для виготовлення багатьох речей: від дитячих іграшок до побутових кошиків та взуття. В наш час вироби з сіна знову стали популярними, зокрема через те, що вони допомагають підтримувати зв'язок поколінь і пам'ятати історичну культуру свого народу.